Accident la Supuru de Sus. Femeie de 44 de ani, descarcerată de pompieri
27 aug. 2018, 17:05
Actualizat: 27 aug. 2018, 17:05

femeie descarcerata accident
Articol scris de Scris de Tesinschi Augusta
Pompierii de la punctul de lucru Sărmăşag, din cadrul Inspectoratului Județean pentru situații de Urgență (ISU) ''Porolissum'' Sălaj, au fost solicitaţi să intervină la un eveniment rutier petrecut pe DN 1 F, în localitatea Supuru de Sus. Evenimetul a avut loc duminică, 26 august. În urma accidentului o persoană, o femeie de 44 de ani, a fost descarcerată şi predată unui echipaj al ambulanţei Satu-Mare, iar două persoane rănite au fost asistate la faţa locului de către echipajele SMURD. Toate cele trei persoane, victime ale accidentului au fost transportate ulterior la spitalul din Satu-Mare.
Citește și:
- 13:27 - Papa Leon al XIV-lea cere acces universal la servicii medicale: „Un imperativ moral pentru omenire. Sănătatea nu poate fi un lux”
- 13:24 - Pregătire sporită la nivel global: OMS monitorizează riscul unui incident nuclear în Orientul Mijlociu
- 12:49 - Coaliția, pe un butoi de pulbere: PSD amenință cu anticipate, liberalii decid sâmbătă dacă ies de la guvernare
- 12:29 - AUR nu votează amendamentul PSD privind pachetul social: „Pensionarii trebuie să beneficieze de indexare, nu de ajutoare temporare”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News











