Noi imagini cu lacul Vidraru aproape gol. Nivelul apei a scăzut cu 100 de metri, peisajul este SPECTACULOS
17 dec. 2025, 08:07
Actualizat: 17 dec. 2025, 08:07

Noi imagini cu lacul Vidraru aproape gol. Nivelul apei a scăzut cu 100 de metri, peisajul este SPECTACULOS
Articol scris de Scris de Realitatea de Salaj
Noi imagini cu lacul Vidraru aproape gol
Noi imagini cu lacul Vidraru aproape gol. O serie de fotografii postate pe rețelele de socializare prezintă un peisaj de o frumusețe stranie, iar indicatorul de adâncime arată clar că nivelul apei a scăzut cu 100 de metri față de cota normală de umplere, potrivit realitatea.net.
La jumătatea lunii decembrie 2025, nivelul lacului Vidraru a scăzut cu 100 de metri față de nivelul maxim, conform plăcuței martor. Coada lacului Vidraru se află acum la 5 km de baraj, a scris grupul FB Transfăgărășan.




A doua etapă de golire a început pe 10 decembrie și ar urma să se încheie în ziua de 9 ianuarie, iar autoritățile susțin că nu se va produce o criză a alimentării cu apă potabilă, așa cum s-a întânpkat după operațiunbile similare de la barajul paltinu.
Citește și:
- 15:41 - Anca Alexandrescu aruncă în aer statul paralel. Dezvăluiri fără perdea: „O luptă pe viață și pe moarte pentru recâștigarea conducerii SRI!”
- 14:56 - Victorie categorică la FRF: Răzvan Burleanu obține al patrulea mandat cu 258 de voturi
- 13:27 - Papa Leon al XIV-lea cere acces universal la servicii medicale: „Un imperativ moral pentru omenire. Sănătatea nu poate fi un lux”
- 13:24 - Pregătire sporită la nivel global: OMS monitorizează riscul unui incident nuclear în Orientul Mijlociu
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News











