Vremea astăzi, 28 noiembrie

Vremea astăzi, 28 noiembrie
La munte, cerul va fi parţial noros, iar pe alocuri, temporar, va mai ninge slab, mai ales la începutul zilei
Astăzi se vor semnala precipitaţii slabe, predominant sub formă de ploaie, mai ales în vestul, centrul şi nord-vestul ţării unde vom avea parte și de ceaţă.
În zonele de deal, cerul va deveni variabil, iar precipitaţiile vor fi mixte și vom avea posibile fulguieli sau lapoviţă. Izolat vor fi condiţii de polei, iar vântul va sufla slab şi moderat, cu uşoare intensificări în sudul Banatului, în Bărăgan, dar şi în Dobrogea. Temperaturile maxime se vor încadra între 1 şi 8 grade, cu cele mai ridicate valori în vestul țării.
În București, vremea va fi predominant închisă, iar trecător mai ales spre seară va ploua slab. Temperatura maximă, la amiază, va fi de 5, cel mult 6 grade.
La munte, cerul va fi parţial noros, iar pe alocuri, temporar, va mai ninge slab, mai ales la începutul zilei. Vântul va sufla moderat, cu uşoare intensificări în Munţii Banatului şi în vestul Carpaţilor Meridionali. Valorile termice nu vor avea variaţii semnificative faţă de ieri și vom avea -2 grade la Sinaia și Semenic, 0 grade la Păltiniș, iar maxima de 3 grade se va înregistra la Stâna de Vale.
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 21:32 - Președintele Nicușor Dan participă la reuniunea Consiliului European: energia, prioritate pentru România
- 20:42 - Line-up spectaculos la Electric Castle: peste 200 de artiști, cu The Cure și Twenty One Pilots în prim-plan
- 19:29 - Estonia, singurul aliat NATO dispus să îl ajute pe Trump în Strâmtoarea Ormuz
- 18:57 - Internauții îl fac praf pe Sebastian Ghiță: fugarul a devenit viral după ce i-au compus o melodie ironică
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News











