Advertising
Valeriu Munteanu (deputat AUR): „Diana Buzoianu își plantează oamenii în teritoriu în timp ce „Apele Române” fierb, proteste, revoltă și numiri pe repede înainte”

Valeriu Munteanu
Scris de Realitatea de Salaj Publicat: 4 mai 2026, 13:15
„Angajații de la „Apele Române” ies în stradă, în toată țara, în perioada 4-8 mai, acuzând subfinanțarea cronică și disprețul față de munca lor. Vorbim despre un domeniu strategic, care ține de siguranța cetățenilor și de protecția infrastructurii hidrotehnice. Sindicaliștii avertizează clar: dacă autoritățile nu reacționează, urmează greva generală. Pe 14 mai este anunțat un miting masiv în București.
Citește și
- 18:17Cristian Popescu Piedone acuză un dublu standard în justiție după decizia în cazul lui Dominic Fritz: „Pentru mine trei ani interdicție, pentru el o reducere de 10%”
- 16:48Donald Trump, tot mai aproape de un acord cu Iranul? Strâmtoarea Ormuz ar putea fi redeschisă
- 16:19Dominic Fritz își păstrează mandatul de primar, dar va avea salariul redus timp de șase luni
- 14:47Zelenski invită România în noua Inițiativă Carpatică: „Avem nevoie de această cooperare”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News


























