Accident grav la Azuga: opt răniți, iar un tânăr de 23 de ani a fost resuscitat la fața locului

Accident grav la Azuga: opt răniți, iar un tânăr de 23 de ani a fost resuscitat la fața locului
Accident grav la Azuga: opt răniți, iar un tânăr de 23 de ani a fost resuscitat la fața locului
Opt persoane au fost rănite într-un accident rutier grav produs în Azuga, unde două autoturisme s-au ciocnit violent. Printre victime se află și trei copii, iar un tânăr de 23 de ani a intrat în stop cardio-respirator, au anunţat autorităţile.
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova a transmis că „din datele primite până în acest moment, în evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme şi cei opt ocupanţi ai acestora, printre care se numără şi trei copii. Unul dintre ocupanţi, un bărbat în vârstă de 23 ani, se află în stop cardio-respirator".
Tânărul aflat în stop cardio-respirator a fost supus imediat manevrelor de resuscitare, fiind stabilizat la faţa locului. Ulterior, acesta a fost preluat de o ambulanţă și transportat către UPU Braşov, potrivit ISU.
„Toate celelalte persoane implicate în accident, cu diverse traumatisme, au fost evaluate şi, ulterior, transportate la spital pentru investigaţii şi îngrijiri suplimentare", au mai precizat reprezentanţii instituţiei.
La intervenţie au acţionat echipaje ale ISU Prahova şi ISU Braşov, inclusiv autospeciale de stingere dotate cu module de descarcerare, un echipaj SMURD de prim ajutor și o ambulanţă SAJ.
Citește și:
- 21:35 - Negocieri pentru un nou proiect energetic în Marea Neagră: Naftogaz discută cu OMV Petrom dezvoltarea unui zăcământ de gaze
- 20:25 - Tensiuni între SUA și Europa: Trump cere implicare militară în Strâmtoarea Ormuz și lansează un avertisment dur
- 19:41 - Bolojan bagă PNL în ședință, acasă la Iohannis, ca să vadă dacă liberalii mai rămân la guvernare sau nu
- 18:54 - Premierul Belgiei, Bart De Wever, consideră că Uniunea Europeană ar trebui să își normalizeze relațiile cu Rusia pentru a putea avea din nou acces la energie la prețuri mai mici.
Urmărește știrile Realitatea de Salaj și pe Google News










